Výjimeční živočichové, o jejichž existenci jste neměli ani tušení

Strašek kudlankový (Zdroj: Pinterest)

Každý z nás má nějakého oblíbeného živočicha, ať už se jedná o psa, kočku, nebo například tygra. Říše zvířat nezná mezí a existuje tisíce druhů nejrůznějších tvorů. Některým z nich se však nevěnuje taková pozornost jako těm ostatním, přestože se od nich liší svými výraznými znaky. Vybrané z nich vám proto v tomto článku ukážeme.

“Sliznatá ryba“ – Blobfish

Blobfish (Zdroj: Pinterest)

Tato ryba, která je podle některých nejošklivějším živočichem na světě, žije v hloubce 600-1200 metrů v australských vodách. Jelikož není nejrychlejším a nejsilnějším dravcem, tak čeká na okamžik, až za ní její potrava sama přijde.

Velekrab japonský

Velekrab japonský (Zdroj: Pinterest)

Jak už jeho název vypovídá, žije v Japonských vodách a v některých zemích je považován za chutný, avšak velice drahý pokrm, jelikož jeho chycení stojí rybáře spoustu sil. Dožívá se až 100 let, rozpětí jeho nohou může být přes 3,5 metru a dospělý jedinec dosahuje váhy až 20 kilogramů.

“The Aye Aye“ – Ksukol ocasatý

Ksukol ocasatý (Zdroj: Squee!)

Pokud vám na první pohled někoho připomíná, je možné, že tuto poloopici znáte z animovaného filmu Madagaskar jako postavu Maurice. V realitě vypadá jejich druh dost podobně a pravdou je i to, že obývá i ostrov Madagaskar, kde jim je domorodci přezdíváno jako “The Aye Aye“

Antilopa žirafí 

Antilopa žirafí (Zdroj: Imgur)

První věc, která vás na této antilopě zaujme, je její krk a celková výška, která dosahuje až 170 centimetrů. Můžete ji nalézt na území Somálska, Tanzanie a Etiopie.

Strašek kudlankový

Strašek kudlankový (Zdroj: Naver)
Reklama
Přidejte se k nám

Tento živočich je mnohem nebezpečnější než se může zdát. Má totiž nejrychlejší a v poměru ke své velikosti i nejsilnější úder ze všech živočichů na světě. Měří maximálně 30 centimetrů a má skvělý zrak. Obývá sever Britských ostrovů až po jih Angoly.

Krtek hvězdonosý

Krtek hvězdonosý (Zdroj: Mynet)

Žije na území Spojených států amerických a Kanady. Z jeho výrazného nosu vyrůstá 22 výběžků sloužících k hmatu. Je to nejrychlejší jedlík na světě, dokáže totiž svou potravu přijmout za 227 milisekund.

Rajka nádherná

Rajka nádherná (Zdroj: YouTube)

Jejím domovem je Nová Guinea a poznáte ji podle jejího typického tance. Samičky odmítnou průměrně 20 samců před tím, než si vyberou toho “pravého“, jenž se snaží zapůsobit právě tímto tancem, který už si můžete pustit níže.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=Fyg8UhXodB0]

Chobotnice Dumbo

Chobotnice Dumbo (Zdroj: boredpanda.com)

Vyskytují se v hloubce 3 tisíce až 7 tisíc metrů pod mořem téměř po celém světě a dosahují velikosti až 25 centimetrů. Poznávacím znakem jsou jejich typické uši, které mu slouží k pohybu pod vodou.

Sajga tatarská

Sajga tatarská (Zdroj: eartharchives.org)

Další z druhu antilop, výjimečná pro svůj zvláštně tvarovaný čenich, jenž slouží jednak k filtrování a také oteplování vzduchu v zimě. Nalézt ji můžete na území Asie.

Chřestivec Darwinův

Chřestivec Darwinův (Zdroj: Pinterest)

Obývá vody Galapág a Peru v hloubce kolem 75 metrů. Nejvýraznějším rysem jsou její rty. Není příliš dobrým plavcem, spíše se “prochází“ na dně oceánu.

Který z těchto živočichů vás nejvíce zaujal? 

Sdílejte článek
Dívka zajímající se o konspirační teorie, přírodu, historické události a vše kolem vesmíru. Ve volném čase ráda kreslí, poslouchá hudbu, píše příběhy a fotí.
[fbcomments]