Roswellský incident: Jak to tedy bylo?

Foto: theweek.co.uk

Roswellský incident (často nazýván i jako roswellská událost) bylo pozorování neidentifikovaného létající předmětu (UFO), jeho havárie a  následné vyproštění údajných trosek, které byly nalezeny přibližně 127 km od města Roswell v Novém Mexiku července 1947. Pojďme si tento incident objasnit.

8. července 1947 vydává americká letecká základna v Roswellu zprávu, ve které informuje, že se jim podařilo získat trosky neidentifikovaného létajícího objektu, které nalezl místní rančer William Brazel. Během pár hodin je zpráva stažena a vytvořena nová – o žádné UFO se nejedná, jde pouze o meteorologický balón, oznamuje vláda. Brazel se ráno vydal obhlédnout svůj pozemek, když narazil na spoustu stříbřitých úlomků. Rančer tento objekt nemohl identifikovat, tak se rozhodl, že ho odveze šerifovi na místní stanici. Šerif objekt také neidentifikoval, tak ho dodal na leteckou základu v Roswellu. Zde důstojník potvrdil, že o žádné havárii neví a že jim žádné letadlo nechybí.
Objekt, který odolává všem pokusům o zničení – rozříznutí, spálení a ohnutí, v životě neviděl. Navíc se na objektu údajně mají objevovat symboly, které nepřipomínají žádné symboly nám známé. Vypravil se tedy na Brazelův ranč, aby si incident ověřil. Důstojník to následně ohlásil vládě, která ranč uzavřela.

Původní objekt
Foto: huffpost.com

V roce 1994 vydává vláda zprávu, že před událostí Roswell vláda vypouštěla létající balóny, které obsahovali kovové objekty, připomínající alobal a symboly, které obsahoval původní objekt, na ně natiskl výrobce. Takže dle zprávy se o žádné UFO nejednalo, ale šlo pouze o balóny, které využívala vláda.

Symboly, které byly na původní objektu.
Foto: angelfire.com

Důstojníkův  syn, který objekt viděl také, se domnívá, že se o meteorologický balón opravdu nejednalo.
V roce 1995, tedy rok poté, co vláda vydala zprávu, že se jednalo o meteorologické balóny, je televizní stanicí FOX odvysíláno video, které ukazuje pitvu mimozemšťana z roku 1947 (v roce 2006 se ale autor videa přiznává, že se jedná o podvod).
V roce 1997 se vláda snaží případ kompletně uzavřít zprávou, že v oblasti byly shazovány z létajících balónu testovací loutky, jejichž cílem bylo zjistit v jakém stavu by se piloti při vyskočení z této výšky dostali zpět na zem. Následně lidé, kteří této zprávě neuvěřili, zjistí, že testovací loutky se začali používat až v roce 1953, takže nemohli být součastí testování už v roce 1947. Podezřelé už začalo být i to, že vláda stále mění své zprávy o tomto incidentu…

Zde si můžete přečíst rozhovor s rančerem W. Brazelem.
Rozhovor je bohužel v anglickém jazyce.

Reklama
Přidejte se k nám

Jak to tedy opravdu bylo a co si o tomto incidentu myslíte Vy?
Pochlubte se svým názorem v komentářích níže.

Sdílejte článek
Autor má rád jakékoliv tajemno, což jste určitě poznali podle jeho fotografie. Rád sleduje seriály, sportuje, chodí do přírody a věnuje se všem tématům, které najdete zde na webu.
[fbcomments]