Oživování mrtvých se stane již letos realitou

Zdroj: Pinterest

Ne, nezdá se vám to. A ano, opravdu jste si přečetli název tohoto článku správně. Lidé z Filadelfské biotechnologické společnosti s názvem Bioquark pracují na experimentu, který má podle Ira Pastora, vedoucího tohoto podniku, s velkou pravděpodobností přivést mrtvé zpět na svět.

Tento pokus se má uskutečnit ještě v tomto roce v zemích Latinské Ameriky. Pomocí daného postupu má přivést k životu lidi, kteří zemřeli na mozkovou příhodu. Celkově jich má být dvacet a jejich věk se musí pohybovat v rozmezí od patnácti do šedesáti pěti let. Léčba však není určena jedincům, kteří trpěli katastrofickými poruchami nebo chronickými nemocemi, jako je například rakovina.
Jedná se o velice komplikovaný experiment, a proto se vám pokusíme vysvětlit jej co nejjednodušším způsobem bez zbytečných detailů.

Jeho znění má být podle všeho takové, že se pacient vrátí k životu díky svým vlastním buňkám. Injekcí mu budou do krve vpraveny jeho mezenchymální kmenové buňky a do míchy poté peptidové výtažky. Tento test také zahrnuje laserovou terapii mozku a stimulaci nervů, což bude trvat patnáct dní, kdy by měl zemřelý podle plánů přijít k životu.

Těla zemřelých budou monitorována po dobu několika měsíců pomocí tomografu, což je v podstatě rentgen, pomocí kterého můžou lékaři sledovat vnitřnosti. Celý věděcký tým se domnívá, že kmenové buňky mozku mohou „vymazat“ svou historii a znovu začít opět správně fungovat.

Reklama
Přidejte se k nám

Ať už se tento experiment podaří nebo ne, bude rozhodně důležitým krokem ve zdravotnickém odvětí a kousek odpovědi na otázku smrti. Někteří lidé protestují a tvrdí, že Ira Pastor jen rodinám zemřelých dává falešnou naději a způsobuje jim jen další zranění, on se však těmto tvrzením zásadně brání. „Výzkumné programy tohoto typu nejsou falešnou nadějí. Jsou zábleskem naděje,“ prohlásil.

Zdroj: Tumblr

Myslíte si, že se úmysl těchto vědců podaří, nebo jde jen o další z pokusů zbourat hranice přírody bez šancí na úspěch? 

 

Sdílejte článek
Dívka zajímající se o konspirační teorie, přírodu, historické události a vše kolem vesmíru. Ve volném čase ráda kreslí, poslouchá hudbu, píše příběhy a fotí.
[fbcomments]