Oblast 51: Co se tu opravdu děje?

Foto: hswstatic.com

Oblast 51 (často nazývaná jako „Area 51“) byla založena roku 1957, je oblastí, která se nachází v Nevadě v USA a přitahuje velkou pozornost. Údajně se zde dějí podivné věci, tak jak tomu opravdu je? Pojďme si to objasnit, ať v tom máme lepší přehled.

Oblast 51 je v současnosti označena jako „Air Force Flight Test Center, Detachment 3“, což v překladu znamená „Výzkumné centrum leteckých sil, Oddělení 3“. Je zde přísný zákaz se k základně přiblížit. Každopádně konspirátoři označují tuto oblast jako oblast, kde probíhají pitvy na mimozemšťanech či slouží právě pro komunikaci s nimi. Dle nás jsou tyto konspirační teorie přemrštěné, ale lepší bude, když si každý udělá svůj vlastní názor.

Letecký snímek Oblasti 51 z roku 2000
Foto: wikipedia.org

Známé programy, které probíhali v Oblasti 51:

  • Program Senior Spear a U-2 – Před 2. světovou válkou, zde bylo cvičiště a poté se zde začali vyvíjet průzkumné letouny U-2, které po válce měli sloužit k přeletům nad SSSR.
  • Program Blackbird též OXCART – Kde šlo o testování a vývoj vysokovýškových letounů Mach-3 (při zařazení do služby přejmenovány na SR-71 Blackbird)
  • Programy Have Blue, Senior Trend a F-117 – Další vývoj a testování, tentokrát stíhaček Have Blue, Senoir Trend a F-117.
  • Další projekty oficiálně ohlášeny nebyly.

Vláda tvrdí, že zde testují různé letouny a armádní výbavu. Je tomu opravdu tak? Pojďme se na to podívat z pohledu konspiračních teoretiků.

Oblast 51 je jedním z nejvíce utajovaných míst vůbec, spousta lidí se tomuto tajemnému projektu snažila dostat na kloub nebo se alespoň přiblížit, ale prozatím marně. Jeden z lidí, kteří se dostali nejblíže byl Robert Lazar.
Robert Lazar, pracoval v Oblasti 51 pět měsíců jako inženýr na pohonu kosmických lodí. Vystoupil v televizi roku 1989, kde tvrdil, že výzkumy na devíti kosmických strojích, které nemohly být sestrojeny na Zemi, popsal také tajné podzemní centrum S4. Také zmínil, že se na základně pravděpodobně objevil mimozemšťan. Lazar postoupil i detektor lži ale výsledky nebyly nijak průkazné. Dodnes se nepodařilo žádnou část z Lazarových výpovědí potvrdit (kromě toho, že zde pracoval). Vláda samozřejmě celou Lazarovou výpověď popřela, ale ukázalo se, že Lazar opravdu v Oblasti 51 pracoval. Chtěl se tento muž pouze zviditelnit nebo mluví pravdu, je alespoň část jeho příběhu pravdivá?

Robert Lazar
Foto: extrastory.cz
Reklama
Přidejte se k nám

Denně údajně do základy přiletí přibližně 1000 civilních lidí. Samozřejmě, že za prací, ale opravdu zde testují letouny? Je možné, že zde byl později přesunut záhadný objekt, který je znám z Roswellského incidentu (o kterém jsme již psali) ?

Co si o Oblasti 51 myslíte Vy?
Opravdu zde vláda testuji mimozemské projekty či objekty nebo je to jen zástěrka?

Sdílejte článek
Autor má rád jakékoliv tajemno, což jste určitě poznali podle jeho fotografie. Rád sleduje seriály, sportuje, chodí do přírody a věnuje se všem tématům, které najdete zde na webu.
[fbcomments]