Nejděsivější mučící techniky v historii

Kacířská vidlice Zdroj: Telegrafi

Historie umí být krásná, zároveň ale i velice děsivá. Pokud jde o tresty smrti, zase tolik se toho postupem času nezměnilo. Nejznámější je asi usmrcení gilotinou, zastřelením, nebo oběšením. Ovšem existovaly i metody, ze kterých běhá mráz po zádech, jen když na ně člověk pomyslí. V tomto článku se dočtete o těch nejbrutálnějších starodávných mučících metodách. Pokud nemáte silný žaludek, raději doporučujeme některý z našich jiných článků.

Krysy

Oběť byla přivázána na dřevěnou lavici tak, aby se nemohla pohnout nebo jakkoli uniknout. Poté ji byla na břicho položena nádoba s živými krysami, která byla neustále zahřívána. Zvyšující teplota zapříčinila to, že se krysy chtěly dostat z klece ven a jediná úniková cesta pro ně vedla přes tělo oběti. Proto se přes něj postupně prokousaly ven, zatímco oběť samozřejmě ranám a bolesti podlehla.

Řezání těla pilou

Oběti bylo kolem kotníků uvázáno lano a byla tak pověšena vzhůru nohama. Ruce byly svázány za záda, aby se nemohla jakkoli bránit. Poté se už jen diváci pohodlně usadili a vychutnávali si tuto brutální podívanou. Dva lidé uchopili pilu, většinou tupou, za oba konce a zaživa řezali tělo podélným směrem, což zapříčinilo ještě delší a silnější utrpení.

Mučení pilou (Zdroj: Restnova)

Pohřbení zaživa

Je to sice velice známá metoda mučení, ovšem při pomyšlení na ni zmizí úsměv z tváře každému z nás. Oběť byla nucena si svůj hrob vykopat vlastnoručně, což byla velice dlouhá a náročná práce. Poté byla svlečena a končetiny ji byly svázány k sobě. Do hrobu byla pohřbena ve stoje tak, aby ji šla vidět pouze hlava, zbytek těla byl zasypán hlínou. To, co následovalo, asi většině z vás dojde. Postupně došlo k dehydrataci a vyhladovění, což vedlo až k smrti.

Pyramida aneb Jidášova stolice

Oběť byla svlečena, pevnými provazy poté přivázána ke zdi a posazena na špičatou železnou pyramidu. Dokážete se asi představit, jak bolestivá smrt to musela být. Pokud ji však oběť přežila, což bylo velice vzácné, zemřela na infekci, jelikož pyramida byla zřídka kdy myta.

Reklama
Přidejte se k nám

Podobný styl smrti byl takzvaný ostrý osel. Člověk byl na tento předmět posazen a na jeho nohy mu bylo postupně přidáváno závaží. Po nějaké době byl následně tíhou končetin rozříznut napůl…

Pyramida a ostrý osel (Zdroj: Pinterest)

Kacířská vidlice

Tato, ne příliš známá, zato velice bolestivá technika, je v podstatě velice primitivní. Na krk byla páskem připevněna oboustranná vidlice, která se jedním koncem dotýkala hrudní kosti a druhým spodku brady. Když oběť usnula vyčerpáním, vidlice ji na jednom z konců probodla.

Natahování těla

Jedna z nejbolestivějších a zároveň nejpoužívanějších technik. Oběť byla za klouby u rukou a nohou přivázána k dřevěným sloupům a dva lidé poté dřevěnými tyčemi doslova roztahovali její tělo na dvě půlky. Často byly také k této technice využíváni čtyři koně, k nimž byly přivázány končetiny člověka a koně byli poté přinuceni k běhu. Klouby oběti se proto dostávaly na jiná místa, než kde by měly správně být. To, co následovalo, tu raději popisovat ani nebudeme…

Natahování těla (Zdroj: BuzzFeed)

Bambus

Kdo by řekl, že tato nevinně vypadající rostlina se dříve v Japonsku využívala k mučení. Ptáte se, jak? Jednoduše. Bambus je známý tím, že roste velice rychle, až o 1 – 3 centimetry za hodinu. Tělo oběti bylo přivázáno k jeho výhonkům a těm nezbývalo nic jiného, než si přes něj provrtat cestu…

Drtič kloubů

Nástroj, který sloužil k tomu, o čemž vypovídá jeho název. Dokázal hladce rozdrtit klouby na rukou i nohou. Větší verze sloužily k drcení loktů a kolen. Ve výjimečných případech se používal i k drcení samotné lebky.

Drtič kloubů (Zdroj: Onedio.com)

Kapání vody

Tentokrát bezbolestná metoda mučení používána v Japonsku, která se zaměřovala na psychický stav. Oběť byla položena na lavici a na vršek hlavy ji stále dokola na to samé místo kapala voda. Nezdá se to, jako něco hrozného, ovšem představte si, že by vám několik dní dopadaly kapky vody na to stejné místo. Člověk z toho postupem času doslova zešílel.

Sud a vana

Člověk měl přikázáno vlézt si do dřevěné vany nebo sudu. Hladem rozhodně netrpěl, naopak, byl pravidelně krmen. Po nějaké době se ale začal doslova koupat ve vlastních exkrementech. Aby toho nebylo málo, jeho tělo bylo pomazáno medem nebo mlékem, jenž přilákalo červy a ostatní hmyz, který oběť užíral zaživa.

Mučící sud (Zdroj: flickr.com)

Která z těchto technik vám přijde nejkrutější? Myslíte si, že je možné, aby lidstvo k těmto děsivým praktikám znovu přistoupilo?

 

 

 

 

Sdílejte článek
Dívka zajímající se o konspirační teorie, přírodu, historické události a vše kolem vesmíru. Ve volném čase ráda kreslí, poslouchá hudbu, píše příběhy a fotí.
[fbcomments]