Kruhy v obilí – mimozemšťané, nebo jen práce farmářů?

Zdroj: Inspired

Určitě mnoho z vás již zahlédlo nějaký článek nebo dokonce reportáž o tom, že se přes noc v kukuřičném poli náhle objevily neznámé obrazce. Většinou se zjistilo, že se jen nějaký člověk nudil a chtěl na sebe upozornit a přitáhnout pozornost na určité místo, často kvůli reklamě. Dodnes však existují takové, jejichž původ nebyl nikdy objasněn…

Jsou nazývány také jako agrosymboly a v podstatě to jsou jevy, kdy na ploše, posázené různými zemědělskými plodinami, vzniknou pravidelné geometrické obrazce, jejichž základem jsou často kruhy, avšak trojúhelníky nebo čtverce nejsou vzácností. Nejčastěji se objevují na území Velké Británie, postupně se však jejich popularita zvyšuje a vznikají po celém světě. Přitahují obrovskou pozornost veřejnosti, jelikož za nimi stojí velké množství otázek. Vědci sice tvrdí, že jsou způsobeny lidskou rukou nebo je to práce matky přírody, spoustu lidí však věří, že za nimi stojí nějaké magické síly nebo dokonce neznámá existence z vesmíru.

Samozřejmě hodně z nich má své tvůrce, jenž dokonce popisují, jak se takové umělecké dílo vlastně zrodí. Základním vybavením jsou dřevěná prkna, tyče, provazy a pásmo na měření vzálenosti. Musí být také správně vybrané počasí, aby bylo obilí vlhké a nedojde k jeho lámání. Měření místa je provedeno pomocí GPS. Je dobré si také dávat pozor na to, aby za sebou nezanechali stopy. Pro tento případ jsou autoři těchto obrazců vybaveni speciální obuví, nebo jen jednoduše využívají stopy po traktoru nebo suchou a ztvrdlou půdu. Prkna jsou poté rozložena do výsledného tvaru a lidé po nich jen jednoduše kráčí.

Zdroj: Flickr

K některým se však nepřihlásili autoři a existují i takové, u nichž byl vyvrácen lidský původ. A jako u každé dosud nevysvětlené záhady se zde okamžitě vyskytlo desítky teorií, ukážeme si proto ty nejznámější:

  • Atmosferické jevy – Tornáda a vzdušné víry by mohly být původem, ovšem jen u těch hodně jednoduchých obrazců.
  • Síly planety Země – Je možné, že je to pokus o komunikaci planety Země s lidskou rasou. Někteří odborníci se už snažili pomocí počítačů přeložit tyto znaky do našeho jazyka, zatím však bezúspěšně.
  • Mimozemšťané nebo neznámé rasy – Není nutné nic dodávat, je to rozhodně velice zajímavá teorie. Snaží se snad s námi spojit?
  • Přenos energie – Podle některých nám vláda tají důležité informace a nové vynálezy, včetně způsobu přenášení energie, jenž by mohl tyto obrazce tvořit.
  • Biologické jevy – Existují spekulace o tom, že přítomnost spór některých škodlivých hub by mohla vyvolat úhyn rostlin v určité oblasti. Tahle teorie však nevysvětluje pravidelné tvary a pouhou poléhavost plodin.
Zdroj: Pinterest

Je na každém, zda uvěří vědeckým vysvětlením nebo bude nad zemí a dá místo i tajemnějším myšlenkám. Musíme však uznat, že některé obrazce v obilí by se daly řadit mezi umělecká díla, jelikož pohled na ně je úchvatný.

Sdílejte článek
Dívka zajímající se o konspirační teorie, přírodu, historické události a vše kolem vesmíru. Ve volném čase ráda kreslí, poslouchá hudbu, píše příběhy a fotí.
[fbcomments]