Kdy lidé poletí na Mars?

Mars
Foto: alphacoders.com

Již několik let kolují informace o tom, že by se lidé měli vypravit na Mars, ale kdy to teda bude?
Několik let zpátky se bylo možné přihlásit k jednosměrnému letu na Mars na stránkách společnosti Mars One, přihlášeni byli i někteří Češi. Podmínky k přihlášení byly jednoduché: plnoletost, motivační video a poplatek pět dolarů. Celkem se přihlásilo více jak sto tisíc lidí. Vybráno bylo pouze 40 lidí, z nichž do finálního týmu postoupí jen čtyři.

Společnost Mars One, která se z větší částky stará o expedici na Mars, nakonec vybere 4 dobrovolníky, kteří by se měli v roce 2024 vydat kolonizovat rudou planetu (v roce 2025 zde přistanou). Celá cesta i následná kolonizace má být natáčena a vysílána jako reality show. Náklady na kolonizaci činí přibližně šest miliard dolarů, můžeme tedy jen doufat, že se společnosti podaří sehnat tolik peněz. Největší riziko podle vědců představuje radioaktivita, která se na Marsu nachází. Domnívají se, že by mohla u astronautů vyvolat rakovinu.

Jak již bylo zmíněno jedná se o jednosměrnou letenku, takže astronauti, kteří poletí kolonizovat Mars, se již nikdy nevrátí. V případě jejich úspěšné kolonizace plánuje společnost Mars One do jednoho roku zaslat další expedici.

Sdílejte článek
Autor má rád jakékoliv tajemno, což jste určitě poznali podle jeho fotografie. Rád sleduje seriály, sportuje, chodí do přírody a věnuje se všem tématům, které najdete zde na webu.
[fbcomments]