Existují duchové? Důkazy, které vás přinutí se zamyslet

Zdroj: Pinterest

O existenci duchů a nadpřirozena mezi lidmi už panují dohady stovky let. Každý z nás má na toto téma svůj vlastní názor a někdo dokonce i vlastní zkušenosti. Pokud na duchy nevěříte, možná se nad tím, po přečtení tohoto článku, znovu zamyslíte…

Fotografie a videozáznamy

Zde se samozřejmě vyskytuje nejvíce podvrhů. Může to být jen odraz blesku fotoaparátu, prach, dvojitá expozice, i důvod k odstrašení návštěvníků nějakého určitého objektu nebo úprava výsledné fotky přes photoshop.
Spolu se samotnými fotkami se ale také v některých případech objevuje spoustu příběhů a historek.
Existuje však několik fotografií, u kterých je velká pravděpodobnost, že jsou reálné.
Jedna z nejznámějších je “Hnědá Dáma“. Byla zachycena fotografem z Country Life magazínu v roce 1936. Podle všeho to byl to duch dámy Dorothy Walpole, který měl strašit v Raynhamově Sídle v Anglii.

Fotografie “Hnědé dámy“ (Brown Lady) zachycena v Raynhamově sídle Zdroj: wikipedia.org

Pohled vědců

Většina vědců existenci něčeho takového vyvrací, přestože k tomu nemají potřebné důkazy a vysvětlení. A pokud ano, zásadně se liší od těch ostatních, takže vlastně nikdo nedokáže říci, co je pravda.
Teorie relativity od Alberta Einsteina však pojednává o tom, že existuje nekonečné množství alternativních realit. Podle této teorie by se dalo hovořit o tom, že duchové nemusí být duše mrtvých bloudící po našem světě, ale jen bytosti žijící v jiných realitách a vesmírech, které z nějakého důvodu čas od času zahlédneme.
Doktor Henry Stapp, kvantový fyzik, si myslí, že “duše“ je prostě kvantové zpracování v naší hlavě, které produkovalo vědomí, a když zemřeme, všechno tohle vyletí do vzduchu.
Celkově se názory vědců hodně rozchází, jako u většiny teorií a nevyřešených záhad, ale všechny z nich přiklání vysvětlení fyzice a vědě.

Ceny “posednutých“ domů klesají

Ačkoli to možná není jeden z důkazů, který všechno objasní, je dobré ho tu zmínit. Proč by totiž někdo bezdůvodně a dobrovolně snížil cenu domu, který prodává?
V Americe už proběhlo již několik soudů, kdy podával majitel domu žalobu kvůli tomu, že mu prodávající neřekl, že v něm straší. A dokonce někteří z nich soud i vyhráli, jelikož byly nalezeny materiály dokazující existenci paranormálních aktivit v těchto budovách.
Ve Velké Británii existuje zákon o majetku z roku 1991, který vytváří realitním agentům povinnost vyhnout se falešným nebo zavádějícím informacím o nemovitostech. Právě z tohoto důvodu možná v průzkumu z roku 2005 průměrně jeden člověk ze tří uvedl, že si myslí, že jeho dům je prokletý.
Existují také domy, které by se jinak nejspíše postupem času rozložily, ale lidé o ně měli zájem právě z důvodu nadpřirozených jevů. Ale ve většině případů lidé neradi žijí ve svých domech s nevítanými hosty a proto se je snaží co nejrychleji a za nejnižší cenu prodat… Například Nicolas Cage, americký herec, utratil několik milionů za údajně nejvíce prokletý dům v New Orleans.

Zdroj: Pinterest

Obrovské číslo lidí, kteří je viděli na vlastní oči

Možná má podobné zážitky i někdo z vás a opravdu to není něco, nad čím bychom měli jen mávnout rukou. Je samozřejmostí, že někteří z nich budou chtít jen vystrašit a pobavit okolí, ale objevilo se již tolik svědků, že nemůže jít jen o halucinace nebo lidi, kteří si spletou ducha se stínidlem. Každý, kdo se ale s něčím podobným setkal, byl svědkem něčeho jiného. Někomu z ničeho nic spadla lampa nebo zahlédl na konci ulice podivnou stojící postavu, která po chvíli zmizela. Mnoho zkušeností také mluví o zvířatech. Většinou jde o psa nebo kočku, kteří se chovají podivně. Pes štěká do prázdného rohu místnosti, kde není nic než jen prázdná stěna.
Hodně z těchto událostí je přisuzovaných k náhodám, optickým klamům nebo mentálnímu onemocnění. Je ale otázkou, zda si to lidé takto odůvodňují jen proto, že se bojí nebo tomu nechtějí uvěřit.
Kromě toho je také dobré zmínit to, jak dlouho se už o těchto věcech mezi lidmi mluví. I staré kmeny a civilizace se tomuto tématu věnovaly a pravděpodobně nejde pouze o davové šílenství, které za chvíli utichne…

Svědectví doktora Petra Fenwicka

Reklama
Přidejte se k nám

Peter Fenwick, uznávaný neuropsychiatrický lékař z Velké Británie, má desítky let zkušeností s porozuměním lidského chování a našeho mozku. To znamená, že jeho tvrzení o zkušenostech s posmrtným životem nebudou jen obyčejným aprílovým žertem.
Je autorem několika knih a jednou z nich je i Umění umírání. V této knize zmiňuje to, že mozek a mysl jsou dvě odlišné věci, které se od sebe po naší smrti oddělí.
Mezi jeho pacienty bylo i přes 300 lidí, kteří doslova přežili vlastní smrt a dělili se s ním o jejich zážitky. To, co ho nejvíce zaujalo, je, že zkušenosti a příběhy všech lidí o tom, co viděli a prožili když umírali, byli velice podobné, přestože byli odlišných národů, myšlenek i náboženství.
Jedna z věcí, kterou se nejvíce zabývá, je zástava srdce. Měl i několik pacientů, kteří nad svou zástavou srdce vyhráli a přežili. Při zástavě srdce není nic, co by mohlo “pohánět“ mozek dál, ale tito lidé mají zkušenosti s různými vidinami. Proto potvrzují to, co doktor Peter Fenwick rozebírá ve své knize – že mysl a mozek jsou dvě odlišné věci. Po naší smrti tedy může naše mysl dál žít, ať už uvězněná na tomto světě v podobně ducha a nebo třeba v jiném vesmíru…

Doktor Peter Fenwick

Existuje spoustu důkazů, které potvrzují existenci duchů, ale zároveň i fakta, která je vyvrací. Je na každém, co si o tom myslí, ale s jistotou můžeme říci, že tohle všechno není jen pohádka, aby se lidé báli vylézat v noci z postelí…

Věříte na duchy? Máte s nimi nějakou vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářích! 

Sdílejte článek
Dívka zajímající se o konspirační teorie, přírodu, historické události a vše kolem vesmíru. Ve volném čase ráda kreslí, poslouchá hudbu, píše příběhy a fotí.

Komentujte prostřednictvím facebooku