Anděl smrti Josef Mengele a jeho experimenty

Zdroj: Daily Mail

Dr. Josef Mengele, narozen 16. března 1911 v Německu, byl lékář SS (Schutzstaffel – ochranný oddíl), který během druhé světové války prováděl sadistické experimenty na vězních z koncentračního tábora Osvětim.

Anděl smrti, jak se mu dodnes přezdívá, se narodil v Günzburgu (Bavorsko) jako nejstarší ze tří synů Karla a Walburgy Mengeleových. Byla mu nalezena nemoc s názvem osteomyelitida (bakteriální infekce kosti a kostní dřeně).
V Mnichově získal doktorát z antropologie. Poté odcestoval do Frankfurtu, kde pracoval jako asistent na Frankfurtstkém univerzitním institutu dědičné biologie a rasové hygieny. Následně získal doktorát z medicíny.
Když mu bylo 28 let, vstoupil do SS. Tento rok se také oženil s Irenou Schoenbeinovou. V roce 1942 byl zraněn na ruské frontě, prohlášen za neschopného boje, a povýšen na kapitána.

Josef Mengele Zdroj: Pinterest

Upozornění: V následující části budou popisovány pokusy, které Mengele prováděl na lidech a převážně dětech. Pokud máte slabší žaludek, raději doporučujeme přečíst si některý z jiných článků…

Barva očí

Tento experiment patřil mezi jeho oblíbené, a také byl první, který na vězních vyzkoušel. Chtěl uměle vytvořit árijsky modré duhovky, a proto lidem, převážně dětem, vstřikoval injekcemi barvivo do očí. Většina z nich měla štěstí a “pouze“ oslepla. Kromě toho se taky objevovala infekce a samozřejmě obrovská bolest. Podle záznamů bylo mezi oběťmi 36 dětí.

TIP: Zkuste si náš kvíz, který prověří vaše znalosti ve druhé světové válce.

Dvojčata

Reklama
Přidejte se k nám

Adolf Hitler chtěl docílit toho, aby se čistokrevná árijská rasa dále rozrůstala. Proto se Mengele nabídl, že najde způsob, jak to zařídit. Potřeboval ale něco, na čem jeho pokusy mohly probíhat. Nevybral si k tomu ale něco, co by necítilo bolest, nýbrž lidská dvojčata…
V Osvětimi byl dům číslo 14, kterému se také přezdívalo “zoo“. Sem byla všechna dvojčata přesunuta. Byla jim podávána výživná strava a měla mnohem lepší životní podmínky, než ostatní vězni. Je a bylo známým faktem, že Mengele se ke svým obětem předtím, než je potkal jejich děsivý osud, choval velmi mile. Hrával si s nimi a přeživší z Osvětimi dokonce popisují, jak ho zahlédli, když dával dětem lízátka, čokolády a další sladkosti. Říkaly mu prý “strejda Mengele“.
Prvním pokusem bylo měření, kdy si dvojčata stoupla nebo lehla vedle sebe a Mengele jim měřil pohlavní orgány. Dále následovaly například transfúze, kdy daroval velké množství krve jednoho z dvojčat tomu druhému a zkoumal následky.
Mengele jim dokonce vpravoval do těl nemoce a sledoval, zda jejich těla reagují stejně nebo odlišně. Mezi nemoce, které použil, patřil například tyfus nebo tuberkulóza.
Nutil je i k pohlavnímu styku, jelikož chtěl zjistit, zda jejich potomci budou také dvojčata.
Tohle všechno mu ale nestačilo. Dvojčata, která přežila, sešíval dohromady a spojoval jejich těla a krevní oběhy. Všechna ale zemřela krátkou dobu po operaci.
Pokud jedno z nich nějaký zákrok nepřežilo, zabil i to druhé, aby jejich těla mohl pitvat najednou…

Siamská dvojčata dvou dívek, které Mengele sešil dohromady Zdroj: emaze.com

Operace za živa

Anestezie byla pro tohoto krutého doktora cizím slovem. Amputace, kastrace a transplantace orgánů (včetně srdce) probíhaly bez jakéhokoli umrtvení. Když jeho oběti volali o pomoc, nebo křičeli bolestí, Mengele je v několika případech zavraždil. Z jeho úst prý také vycházely slova jako “Na tohle nemám čas“.

Liliputi

Tato sedmičlenná rodina liliputánů z Rumunska byla doslova ve špatný čas na špatném místě. Mengele jim trhal zuby, poléval je vařící vodou a nechal je sledovat to, jak připravuje kostry jiných liliputánů, aby mohly být převezeny do muzea. Nakonec válku přežili, ale všechny členy rodiny ještě předtím stihl Mengele oslepit.

Rodina Ovicsova z Rumunska, která se stala obětí Mengeleho činů Zdroj: Pinterest

V roku 1945 uprchl jako řadový německý voják. Byl chycen a držen nedaleko Norimberku (město v Německu). Spojenci však jeho jméno neznali, a díky tomu byl propuštěn.
Mengele se ale rozhodl opustit Německo, protože chtěl utéct před svým osudem, byl by totiž díky Norimberskému procesu nejspíše popraven. Opatřil si falešné doklady a dostal se do Argentiny. Se svou ženou Irenou se rozvedl, poté se ale znovu oženil a to s vdovou jeho bratra. Spolu s ní, a jejím synem, se po nějaké době vrátili zpět do Evropy.
Roku 1959 uprchl do Altosu v Paraguayi. Jeho žena ho opustila a on žil od konce 60. let v Brazílii. Trest za hrozné činy, které vykonával, ho nikdy nepostihl. Užíval si svůj život do roku 1979, kdy zemřel v Brazílii pravděpodobně na infarkt…

Josef Mengele dva roky před svou smrtí. Nikdo nechápe, jak mohl žít dále s čistým svědomím… Zdroj: na obrázku

Rolf Mengele, jeho syn, si nechal změnit příjmení, protože prý nechtěl, aby děti nesly následky činů jejich dědečka…

Sdílejte článek
Dívka zajímající se o konspirační teorie, přírodu, historické události a vše kolem vesmíru. Ve volném čase ráda kreslí, poslouchá hudbu, píše příběhy a fotí.
[fbcomments]